Idealne obuwie do chodzenia po domu. Na jakie warto postawić?

2020-08-26
Idealne obuwie do chodzenia po domu. Na jakie warto postawić?

W domu musi być wygodnie – to w końcu miejsce, gdzie nawet po najcięższym dniu możemy się zrelaksować. Ważnym elementem domowego relaksu są również wygodne buty do chodzenia po domu. 

Jak dobrać idealne obuwie do chodzenia po domu? Idealne buty to nie tylko wygoda, ale i właściwie wyprofilowana podeszwa czy jakościowy materiał. 

Poszukiwania idealnych butów warto zacząć od przejrzenia asortymentu kapci Befado. Znajdziemy tam zarówno kapcie dziecięce, jak i męskie i damskie buty domowe. Choć specjalnością tej polskiej firmy jest jakościowe, profilaktyczne obuwie dziecięce, coraz większa część asortymentu dedykowana jest osobom dorosłym. Będą to przede wszystkim wygodne buty – kapcie damskie i męskie. Cechą szczególną obuwia Befado jest specjalistyczna, profilowana podeszwa. Dzięki niej stopa mniej się męczy a my zachowujemy prawidłową postawę (co szczególnie ważne jest w przypadku obuwia dla dzieci). 

Baleriny 

Dobór idealnych butów do chodzenia po domu zależy w dużej mierze od twoich własnych preferencji. Osoby, które najlepiej czują się boso będą zadowolone z miękkich butów typu baletki lub baleriny. Ich nazwa nawiązuje do butów do tańca, są bowiem równie giętkie i miękkie. W kapciach balerinach będzie nam równie wygodnie co w skarpetkach – jednak bez ryzyka poślizgnięcia się na podłodze. 

Klapki damskie i męskie

Wygodę gwarantują też klapki – choć często traktowane jako obuwie sportowe, świetnie sprawdzą się jako stylowe buty do domu. Ich dużą zaletą jest to jak łatwo można je zdjąć i założyć: wystarczy wsunąć w nie stopę. Jednym z bardziej znanych producentów takich butów jest firma Inblu. Klapki z Inblu to przede wszystkim stylowe damskie obuwie, na tyle wygodne, aby nosić je po domu, jednak na tyle trwałe, że można założyć je również na krótki spacer.

Od kilku lat niezmiennie króluje trend na klapki na profilowanej, lekkiej podeszwie – przypominające buty noszone przez lekarzy dyżurujących w szpitalu. Te słyną z wyjątkowej wygody, a ich specjalna budowa gwarantuje, że nasza stopa prędko się nie zmęczy nawet podczas bardziej intensywnego dnia czy długiego stania (które czasem zdarza się nawet w domu, np. podczas sprzątania czy zmywania naczyń). Innym, równie popularnym rodzajem kapci - klapek są lekkie, sportowe buty które możemy nałożyć na bosą stopę. Wsuwane obuwie występuje zarówno w wersji z odkrytą piętą i zakrytymi palcami (typowe dla domowych butów męskich) oraz często zabierane na basen model z odkrytymi palcami. 

Kapcie na zimę 

Na zimowe miesiące warto też zaopatrzyć się w ocieplane modele kapci. Tutaj wybór jest równie szeroki – od wsuwanych kapci z miękką ściółką, po wsuwane bambosze. Popularne pośród mężczyzn są przede wszystkim kapcie pełne – przypominające eleganckie buty w komfortowym, domowym wydaniu. 

pixel