Niezawodny prezent świąteczny – kapcie

2019-12-06
Niezawodny prezent świąteczny – kapcie

Jeden z częściej powtarzanych żartów o świętach to, że w miarę dorastania coraz bardziej cieszymy się z „typowych” choinkowych prezentów. Książki, skarpetki czy kapcie znaleźć można na listach większości z nas. Jednym z tych niezawodnych podarunków są właśnie kapcie.

Prezent niezawodny, ale i uniwersalny. Kapcie nosi się w każdym wieku, a różnorodność modeli pozwala na dobranie ich dla każdego. Z pewnością też każdemu się przydadzą – większość osób posiada w domu przecież przynajmniej dwa rodzaje obuwia domowego.

Jakie kapcie na prezent?

Najczęściej spotykane są prawdopodobnie kapcie typu klapki, o wsuwanej formie z zakrytą przednią partią. Łatwo je szybko założyć, a najczęściej wykonywane są z ciepłych i miękkich materiałów. Z ciepłego filcu wykonane są przykładowo damskie kapcie firmy Dr.Brikmann. Buty mają lekką, profilowaną podeszwę przypominającą holenderski chodak, oraz ozdobną aplikację z kwiatem. Klasyczną formę mają też kapcie Befado w wielu uniwersalnych wzorach. Wsuwane klapki mogą mieć również odkryte palce – tak jak granatowe kapcie damskie tej samej firmy.

Świąteczne kapcie na prezent

A może by nawiązać do okazji i wybrać kapcie o typowo świątecznym zdobieniu? Seria filcowych kapci z haftami o gwiazdkowych motywach to grudniowa propozycja firmy Brikmann. Buty występują w wielu rozmiarach, zarówno dziecięcym; będą więc idealnym prezentem pod choinkę dla całej rodziny. Mikołaja wytropić można również pośród kapci firmy Inblu. Te urocze klapki damskie ozdobione aplikacją z pluszowym misiem przy rozświetlonej choince rozczulą każdą mamę lub babcię.

Podczas zimowych wieczorów potrafi jednak być chłodno, nasi najbliżsi z pewnością więc ucieszą się z kapci o wysokiej cholewce za kostkę. Są może one ciut mniej praktyczniejsze, ale za to jakie wygodne! Zmarzluchom świąteczny relaks zapewnią modele takie jak wykonane przez firmę Manitu buty z ocieplaną futerkiem cholewką i wkładką.

Wyższą cholewkę uważa się też za najodpowiedniejszą dla dzieci, ułatwia ona bowiem stabilizację kostki. W tej sprawie zaufać możemy specjalistom od kapci Befado, którzy większość swojej produkcji poświęcają jakościowemu obuwiu dziecięcemu. Ceniony przez rodziców znak „Zdrowa Stopa” przyznawany przez IPS w Krakowie ma między innymi model Speedy.

Polecane

pixel