Powrót do szkoły, czyli buty dla przedszkolaka i pierwszoklasisty!

2019-09-12
Powrót do szkoły, czyli buty dla przedszkolaka i pierwszoklasisty!

Powrót do szkoły zazwyczaj wiąże się z koniecznością zakupu nowej pary butów. Dziecku stopy rosną skokowo i może okazać się, że przez 2 miesiące wakacji są już dłuższe nawet o pół centymetra! Jakie buty będą odpowiednie do szkoły?

Czym kierować się wybierając obuwie dla dziecka?

Buty dla najmłodszych powinny być wygodne i dostosowane do aktywności, które dziecko w szkole wykonuje. Uwagę należy zwrócić na sznurowanie lub zapinanie obuwia. Dla przedszkolaków warto wybrać buty, których nie będą mogły samodzielnie się pozbyć lub zgubić. Starsze mogą nosić kapcie na rzepy, a te najstarsze i pierwszaki – wiązane. W szkole świetnie sprawdzają się klasyczne tenisówki Big Star. Buty te dostępne są w wielu kolorach, a co najważniejsze, są akceptowane we wszystkich placówkach.

Buty do przedszkola powinny stabilizować nogę i wspierać dziecko podczas gier i zabaw. Nie mogą być ciężkie ani z przesadnymi ozdobami. Warto pozwolić pociesze wybrać dla siebie parę, by buty odróżniały się od obuwia innych maluchów. Dzięki temu unikniemy potencjalnych pomyłek w szatni. Najlepiej, jeśli podeszwa jest elastyczna, a zapiętek nieco podwyższony – taki układ zapewni dziecku swobodę ruchów i stabilność chodzenia.

Jak zmierzyć stopę dziecka?

Najłatwiejszym sposobem na zmierzenie stopy dziecka jest obrysowanie jej na kartce papieru i przyłożenie doń linijki. Mierzymy od pięty do końca najdłuższego paluszka. Należy pamiętać, by do otrzymanego wyniku doliczyć ok. 7-9 mm i na taką długość szukać obuwia. Cały proces można potraktować jako zabawę, a zaangażowanie w nią dziecka na pewno przyczyni się do prawidłowego pomiaru.

Propozycje butów dla przedszkolaków

Dla najmłodszych przedszkolaków idealne będzie obuwie od takich producentów jak Ren But czy Wojtyłko. Buty stworzone z myślą o nich – wygodne zarówno do biegania, jak i do zabawy na placu zabaw. Dla starszych przedszkolaków idealne będą kapcie dziecięce, które są łatwe do zakładania i ściągania, co sprzyja nauce samodzielności.

WOJTYŁKO 2T20078 POPIEL, TRZEWIKI NIEOCIEPLANE DZIECIĘCE, ROZMIARY: 24-27

Propozycje butów dla pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści na pewno będą pewnie maszerować do szkoły, mając na stopach buty Big Star. Lekkie i wygodne tenisówki są odpowiednie na wiosnę, lato i jesień. Zimą z kolei świetne będą buty Wojtyłko, w tym ocieplane kalosze, które umilą niejedną drogę ze szkoły. Jako obuwie na zmianę dla pierwszoklasisty najlepiej postawić na kapcie, które szybko się zakłada i pozbawione są wiązania – skraca to do maksimum czas pobytu w szatni, a wydłuża integrację z innymi. Na zajęcia typowo sportowe najlepiej wyposażyć dziecko w dodatkową parę butów, z miękką podeszwą i amortyzacją.

WOJTYŁKO 2G1479G GRANATOWY, KALOSZE DZIECIĘCE, ROZMIARY: 23-26

Polecane

VIGGAMI LEO DRUK siwy, kapcie dziecięce z wkładką, rozmiary: 31-36 Okazja

VIGGAMI LEO DRUK siwy, kapcie dziecięce z wkładką, rozmiary: 31-36

34,99 zł brutto/1paraNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 29,99 zł/1para+16% Cena regularna: 49,99 zł brutto/1para-30%
pixel