Dobry gospodarz - jakie kapcie dla gości kupić?

2021-02-03
Dobry gospodarz - jakie kapcie dla gości kupić?

Często przyjmujesz w swoim domu gości i chcesz, aby czuli się u Ciebie jak we własnym mieszkaniu? Z pewnością w budowaniu poczucia komfortu bardzo ważnym ogniwem są kapcie. Wiele osób zastanawia się jednak, jakie modele wybrać, aby nie wyglądały one zbyt tandetnie, ale uprzyjemniały gościom spędzony czas. Oto nasze propozycje.

Jedna para kapci nie wystarczy

Wybierając kapcie dla gości, musisz zaopatrzyć się przynajmniej w kilka par męskich i w kilka par damskich. Jeśli znasz rozmiary osób, które najczęściej do Ciebie przychodzą, to z pewnością zadanie wyboru obuwia domowego jest łatwe. Natomiast jeżeli nie masz na ten temat pojęcia, musisz zakupić kilka par w różnych rozmiarach. Najpopularniejsze męskie rozmiary to te od 41 do 45 i takie egzemplarze warto mieć w swojej szafie. W przypadku kobiet jest to przedział 36-40.  Jeśli w Twoim domu często pojawia się naprawdę spora liczba osób, pamiętaj, aby mieć w zanadrzu przynajmniej 2-3 pary z każdego rozmiaru, ponieważ nierzadko mogą się one zdublować.

Jak powinny wyglądać kapcie dla gości?

Sam design kapci dla gości także ma znaczenie. Warto zaopatrzyć się w takie, które nie są zbyt krzykliwe, a raczej są stonowane i mało zauważalne. Dla Panów świetnie sprawdzą się szare kapcie Befado, które występują w wielu różnych odsłonach. Mogą być zupełnie gładkie lub w delikatną kratkę, co nadaje eleganckiego charakteru. W przypadku damskich modeli możesz nieco bardziej zaszaleć, np. wybierając kapcie Befado w ciemnofioletowym kolorze z ciekawą aplikacją lub bordowe na delikatnym obcasie. Dobrym rozwiązaniem będzie także postawienie na wszelkie modele, które są bardzo miękkie, ponieważ są one komfortowe w użyciu. Taka propozycja to, np. klapki marki Meteor z uroczą kokardą.

Dziecięce modele kapci 

Przygotowując kapcie dla gości, nie zapomnij także o dzieciach, jeśli często Cię one odwiedzają. Wybieraj dla nich modele, które przystosowane są do małej, dopiero co kształtującej się stopy. Np. dla dziewczynek świetnie sprawdzą się kapcie Befado w formie balerinek, które przypominają tradycyjne buty. Chłopcy z kolei z pewnością chętnie włożą na nogę modele z nadrukiem piłki nożnej albo ulubionego samochodu.

Jak zaproponować gościom założenie kapci?

Kwestia kapci dla gości jest też dość problematyczna, jeśli chodzi o ich proponowanie. Wiele osób obawia się, że popełni faux pas oferując komuś założenie kapci. Żeby uniknąć takich sytuacji, warto wszystkie posiadane modele włożyć w jedno miejsce, np. do kosza stojącego przy drzwiach. Kiedy gość wchodzi i rozbiera się, możesz poinformować go, że leżą tam kapcie, jeśli ma ochotę może wybrać idealne dla siebie. 

Dobry gospodarz to taki, który jest przygotowany na każdą okoliczność. Zaopatrz się w różne modele kapci i zapewnij komfort swoim gościom!


Polecane

pixel